Виконання декоративної штукатурки Гротто.


Тема уроку: Виконання декоративної штукатурки Гротто.

Мета уроку:

Навчальна Навчити учнів правильно виконувати декоративні штукатурки грото.

 Розвиваюча Розвити раціональне мислення та творчість в учнів, увагу, уяву, координацію рухів, процеси логічного та критичного мислення.

Виховна Виховати в учнів акуратність, працьовитість, самостійність, повагу до праці і обраної професії.                           

 

Тип уроку: виконання складних комплексних робіт. Бінарний урок.

Матеріально - технічне забезпечення (за допомогою якого всі учні здійснюють свою практичну діяльність)

Декоративна штукатурка, шпаклівка, лазурь, валик ,терка, Терка металева для нанесення декору, пластикова терка для формування структури, Пластиковий шпатель, гумовий шпатель.

Перелік практичних завдань

Нанесення декору, нанесення кольорового тону.

Методична мета ( вказується тільки при проведенні відкритих уроків).

Показати власний досвід  при проведенні вступного інструктажу  уроку виробничого навчання.

Організаційні заходи до початку уроку :

-      провести контроль санітарно-гігієнічного стану майстерні, відповідність її вимогам охорони праці;

-      провести підготовку необхідного  обладнання та  робочого інструменту  для уроку ;

-      провести запис в журнал виробничого навчання дати та теми уроку;

-      здійснити контроль за проходженням учнями відповідних інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

-      організувати своєчасний початок уроку виробничого навчання;

-      заповнити пункти в картці оцінювання 1-3.

 

Хід уроку

I   Організаційна частина (~5хв);

-      привітатись  з учнями;

-      перевірити наявність учнів на уроці майстром в/н;

-      перевірити   стан   робочого одягу учнів  та відповідність взуття, наявність головного убору;

-       провести необхідний інструктаж з безпеки життєдіяльності;

 

 

II Вступний інструктаж (~55хв):

-      повідомити  тему програми і уроку;

-      провести цільову установку учнів на  проведення уроку

-      Перед початком виконання завдання ви повинні  знати послідовність виконання робіт при тому ,що наша професія важлива на ринку прачі і в будівництві .  Основне завдання цього уроку, це правильна послідовність виконання декору,  та раціонального використання часу  на виконання завдання,, послідовність виконання робіт додержання  правил і норм з охорони праці при виконані робіт.

-      це є завершальним етапом будівництва де маляр показує свої знання уміння і навички та одержує заробітну плату за фактично виконаний обсяг робіт

-      провести перевірку опорних знань, умінь та навиків учнів, необхідних їм для подальшої роботи на уроці

-      Які види електроінструментів ви знаєте при виконанні малярних робіт ?

-      Які види ручних інструментів ви знаєте при виконанні малярних робіт?

-      За складом декоративки поділяють?

-      Які ефекти декоративних штукатурок ви знаєте?

    Які види грунтівок використовують при виконання декору?

-      провести   пояснення та вивчення з учнями   інструкційної та інструкційно-технологічної (технічної) документації ;

  

1)      Ґрунтуємо поверхню  кварцовою грунтівкою для кращої адгезії поверхні з сумішшю.

2)Після висихання грунтівки наносим перший шар шпаклювальної суміші товщиною в 1 мм.

 

3)За допомогою фактурного валика задаєм фактуру, шороховатості декоративної техніки.

 

4) При тужавінні слою пригладжують шпателем чи кельмою.

 

5)  Після висихання першого слою суміші надаєм декоративну фактуру за допомогою прямокутної кельми.

 

6)  Через 10-15  хвилин за допомогою прямокутної кельми ми пригладжуємо верхівки суміші для надання однорідної товщини декору, та рухи виконуємо в різні сторони.

 

7) Після повного висихання за допомогою прямокутної кельми ми поліруємо поверхню до блиску.

 

8) За допомогою пластикового шпателя  або поролонової губки задаєм кольоровий тон.

 

-      провести практичний  показ комплексних робіт з детальним поясненням  трудового процесу у нормальному темпі;

-      провести пояснення та показ способів раціональної організації робочих місць учнів при виконанні завдання

-      надати інформацію про типові помилки та способи їх попередження Основними помилками є те ,що учні недотримуються технологій виконання робіт. Неправильне використання матеріалів і інструментів, послідовності використання робочого часу.

-      провести необхідний інструктаж з охорони праці

-      До виконання малярних  робіт допускаються особи, які пройшли: професійну підготовку; медичний огляд і визнані придатними до роботи за даною професією; навчання безпечним методам і прийомам праці і перевірку знань з питань охорони праці імаляр не допускається до роботи в таких випадках: -  при відсутності спецодягу і спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту відповідно до діючих норм і правил з охорони праці; - у випадку хвороби; - при порушенні правил, нормі інструкцій з охорони праці.

-      Маляр зобов`язаний: - виконувати усі вказівки Майстра по дотриманню правил охорони праці; - виконувати роботу, по якій проінструктований і до якої він допущений; - утримувати робоче місце протягом робочого дня в чистоті і порядку, не захаращувати робоче місце і проходи матеріалами; - працювати тільки справним інструментом, пристосування механізмами і застосовувати їх тільки за призначенням; .маляр повинен бути ознайомлений з небезпечними і шкідливими виробничими факторами, що діють на робочому місці: - не безпека одержання травм; - запиленість при роботі з цементом, вапном,  іт.д.; - небезпека ураження електричним струмом.

-      -      Маляр  зобов`язаний використовувати у своїй роботі засоби індивідуального захисту: окуляри, респіратори, запобіжні пояси. Приміщення, у  яких виконується робота з використанням пилоподібних в’язких матеріалів, клеїв, складів, повинні бути забезпечені вентиляцією. Перед початком роботи маляр потрібно підготувати робоче місце: віддалити зайві предмети, правильно підготувати і розташувати матеріали, інструмент, механізми, переконатися в їх справності, видалити сторонніх осіб, очистити проходи від сміття, бруду, а в зимовий часвід снігу і льоду та посипати піском. При роботі з синтетичними матеріалами для захисту шкіряного покрову рук від впливу хімічно шкідливих з’єднань  застосовують захисні пасти і мазі. При роботі з цементом, вапном і іншими пильними речовинами необхідно користуватися засобами індивідуального захисту (окулярами, респіраторами)

-      провести ( за потребою) показ виконання комплексних робіт  у сповільненому темпі;

-      виділити основні операції, прийоми та детально пояснити їх виконання за допомогою інструкційної картки;

-      пояснити характер і послідовність роботи учнів на уроці

-      повідомити  про передовий досвід за темою уроку та ознайомити учнів  з більш ефективними трудовими прийомами ( за наявності);

-      надати відповіді  на запитання учнів;

-      організувати для 2 -3  учнів  пробне виконання ними робіт з поясненням прийомів які були показані;

-      проаналізувати помилки учнів при пробному виконанні нових прийомів;

-      підвести  підсумки  вступного інструктажу.

III Поточний інструктаж (~   255 хв):

-      видати завдання для самостійної роботи учням  та пояснити порядок їх виконання

-      Обхід робочих мість,допомога невстигаючим учням.

-      повідомити про критерії оцінювання виконуваних робіт (за картою оцінювання)

 

П.І.Б

Присутність на уроці(запізнення)

Робочий одяг, головний убір, взутя учння.

Робочий інструментучня

Критерії оцінювання роботи учня під час виконання роботи на уроці.

Оцінка майстра за виконану роботу на уроці.

Оцінка майстра за відповіді на теоритичні питання.

Самооцінка учня (оцінка групи)

Підсумкова оцінке за урок.

Дотримання ОП та БЖД

Правельність виконання робіт згідно технологій.

Правельність роботи з інструментом.

Правельність використання контр-виміру інструменту.

Якість виконаної роботи.

Організація робочого місця.

Раціон -ть використання часу.

 

 

 

 

Поведінка на уроці.

 Прибирання робочого місця

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Майстер в/н ___________________ /                                           /

 

 

 

 

 

-      повідомити про норму часу на виконання завдання

-      (прибирання робочого місця), Оголошення оцінок  учням, обговорення типових  помилок  даного  завдання.

-      розподілити  учнів за робочими місцями;

-      перевірити інструмент та обладнання,  надати  дозвіл на його використання ;

-      організувати початок виконання вправ, виробничих завдань;

-      провести цільові обходи робочих місць учнів  та заповнити карту оцінювання пункти (4-10);

-       надати учням допомогу  у початковий період виконання завдання проведенням індивідуальних та колективних інструктажів;

-      організувати проведення виробничої гімнастики;

-      провести перевірку правильності виконання учнями комплексних  робіт, коригування набутих учнями знань, умінь та навичок ;

-      організувати серед учнів самоконтроль  і взаємоконтроль;

-      перевірити вміння учнів  користуватися інструкційно-технологічними  картками, кресленнями;

-      перевірити  якість роботи учнів та дотримання ними норми часу;

-      послідовно прийняти  виконані навчально - виробничі роботи  учнів;

-      провести інструктаж з порядку прибирання робочих місць,

-      організація і контроль за прибиранням учнями робочих місць,

-       заповнити карту оцінювання пункти 11-16;.

IV    Заключний інструктаж (~  30    хв):

-      провести аналіз діяльності учнів протягом  всього уроку;

-      оцінити роботу учнів, надати  об'єктивне обґрунтування, заповнити  карту оцінювання пункти 17-18:

-     провести аналіз причин помилок учнів та вказати на засоби їх усунення;

-     проаналізувати організацію робочих місць учнями на уроці;

-     організувати самоаналіз учнями результатів діяльності, дати можливість висловитись  про виконану ними роботу,  заповнити карту оцінювання пункт 19;

-     розглянути випадки нераціонального  використання робочого часу учнями  та пояснити способи їх усунення;

-     повідомити  та обґрунтувати підсумкові  оцінки за урок (карта оцінювання пункт 20);

-     видати домашнє завдання, проінструктувати  про способи його виконання

-     занести результати уроку в журнал.

Немає коментарів:

Дописати коментар