Наклеювання шпалер.

 

План уроку виробничого навчання

Тема програми: Вправи по виконанню малярних робіт складністю 2-3 розряду.

Тема уроку  ;  Наклеювання шпалер.

Мета уроку:

а) навчальна: ознайомити учнів з прийомами наклеювання шпалер на експериментальні модулі (стенди).

б) розвиваюча: розвивати в учнів логічне мислення в процесі закріплення вмінь, послідовності операцій при наклеюванні шпалер.

в) вихова: формулювати в учнів такі якості особистості як акуратність, ввічливість, культура поведінки, вміння спілкуватися та працювати в колективі.

Тип уроку: формування вмінь та навичок.

Дидактичне забезпечення: картки-завдання.

Матеріально-технічне забезпечення:  Шпалери, малярний ніж, шпателі  пластикові, виски, рулетки ,вода, тази, відра, ножниці, валики, щіточки,

Міжпредметні зв’язки: «Спецтехнологія», «Охорона праці», «Матеріалознавство», «Математика».

Перелік практичних завдань: Нанесення на стенд клею для шпалер, приклеювання шпалер, та розгладжування поверхні.

Список основної і додаткової літератури: 1. Остапченко Т. Є. Технологія опоряджувальних робіт», «Малярні роботи (профтехосвіта України) частина ІІ.

Методична мета – вказується тільки при проведенні відкритих уроків: демонстрація власних підходів при проведені вступного інструктажу на уроці в/н.

Хід уроку:

І. Організаційна частина (5 хв.):

– перевірка наявності учнів;

– перевірка готовності учнів до уроку;

– провести необхідний інструктаж з безпеки життєдіяльності;

ІІ. Вступний інструктаж (           хв.)

1. Актуалізація знань:

– повідомлення теми програм і уроку;

– цільова установка проведення уроку;

– перевірка опорних знань.

Поділ учнів на дві бригади, які обирають собі бригадира.

Майстер в/н оголошує правила гри (який порядок проведення гри, як здійснюватиметься оцінювання учнів, тощо).Хто швидше дасть відповідь на запитання одержає плюс один бал до основної оцінки.

 

2. Викладення нового матеріалу:

– повідомлення нової навчальної інформації;

                  

 

   

– показ нових прийомів діяльності;

– пояснення характеру послідовності роботи учнів на уроці;

  повідомлення про передовий досвід за темою уроку;

– опитування учнів і пробне виконання одним учнем прийомів, показаних майстром;

– відповіді майстра на запитання учнів;

– підведення підсумків вступного інструктажу.

ІІІ. Поточний інструктаж (           хв.):

– розподіл завдань для самостійної роботи учнів та пояснення порядку їх виконання;

І бригада Наклеювання шпалер за допомогою верстака.

ІІ бригада. Наклеювання шпалер ручним способом.

– розподіл учнів за робочими місцями;

– повідомлення  критерії оцінювання виконуваних робіт;

1) організація робочого місця; 2) дотримання правил охорони праці; 3) технологія виконання роботи і її якість. відношення до інструментів, матеріалів, дотримання робочого місця в чистоті.

– цільові обходи майстром робочих місць учнів та корегування роботою учнів;

– прийом майстром виконаних робіт;

– прибирання робочих місць.

IV. Заключний інструктаж (30 хв.):

– аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

– оцінка роботи учнів, її об’єктивне обґрунтування;

– аналіз причин помилок учнів та засоби їх усунення;

– повідомлення та обґрунтування оцінок;

– видача домашнього завдання: Виконати імітацію шпалер на папері.

 

Майстер в/н       ___________                              

 

Немає коментарів:

Дописати коментар